Blog

Data wpisu: 01.05.2018, 09:22

Patryk

 

( jakość Full Hd po najechaniu na zębate kółko i wybraniu 1080p / do idealnego dźwięku mp3 nieodzowne głośniki zewnetrzne  lub dobre słuchawki ) klawisz F11 - pełny ekran.

 

Czuję się nikim, to straszne uczucie. Siedzę i myślę z kubkiem gorącego kakao.

Nie wiem co mam robić i jak poukładać swoje zrujnowane życie w całość.

Czasem chcę umrzeć, ale tylko przez chwilę. Umieram od środka, a może już dawno umarłem.

Chciałbym zasnąć i już nigdy się nie obudzić.

Jeśli wychodzę z domu to tylko po zmroku.

Proszę nie dzwońcie, nie piszcie, bo nie chcę się już tłumaczyć. Gdybym jednak nie dał rady, złóżcie na mym grobie kwiaty.

Nie płaczcie – przecież macie mnie za nic. Nie będę stawać Wam na drodze. Będę siedzieć tu gdzie zawsze, dopijając jak zwykle chłodne kakao i ocierać łzy wierzchem dłoni lub skrawkiem swojej starej bluzy.

Podpisano: Nikt ważny

 

 

A gdybym powiedział Tobie, iż jesteś cudowną książką niosącą niezliczone historie, historie które spisałeś i spiszesz na przestrzeni życia w swym sercu. Historie piękne, te cudowne i te mniej cudowne. Tak bardzo chcę się ich słuchać przy gorącym kubku kakao…

Jesteś jak majowe konwalie na przededniu rozkwitu; obwieszczając cudowną woń otaczającemu światu. Otulasz ciepłem, uśmiechem a nawet kojącym milczeniem pośród ciemnej nocy niczym ich obłędny, narkotycznie cudowny zapach.

Jesteś szlakiem gwiazd pośród bezkresu zimnego firmamentu nocnego nieba.

Jesteś kluczem ptaków nadciagającym pośród marcowej nocy nad dachem mojego domu. Słyszę ich głosy mimo szczelnych okien i grubych ścian. Wiesz o czym rozmawiają ? O nadziei.

A teraz stań pod majową jabłonią, samotnie rosnącą na wzgórzu. Unieś wzrok w lazurowe niebo. Zamknij oczy i wciągnij głęboko woń jej śnieżnobiałych płatków. Jesteś nią. 

Twoje życie to płomień świecy na kościelnym ołtarzu. Jesteś nim.

To liczne powroty i uśmiechy.

W końcu życie Twoje to biała róża,  którą rzuciłem na opadającą trumnę ukochanej mamy…

 

1 maja 2018

 

powrót
© 2017 by Mariusz Michalak. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projektowanie stron www